top of page

 

Загальні відомості

 

   Я, Гординчук Ірина Станіславівна.

   1985 року народження.

  

   Проживаю у с. Нігин Кам'янець-Подільського району Хмельницької області, вул. Гагаріна 3, поштовий індекс 32320.

   Закінчила Вінницький державний педагогічний університет

ім. М. Коцюбинського у 2008 році і отримала повну вищу освіту за спеціальністю “ Педагогіка і методика середньої освіти. Хімія ” та здобула кваліфікацію вчителя хімії, біології та основ екології.

   У 2009 році закінчила магістратуру Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського і отримала повну вищу освіту за спеціальністю “ Педагогіка і методика середньої освіти. Хімія ” та здобула кваліфікацію викладача хімії.

    У 2008 – 2010 рр. працювала в Широкогребельській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Широка Гребля Козятинського району Вінницької області на посаді учителя хімії та біології.

    У Сахкамінській загальноосвітній школі І – ІІ ступенів працюю з 2010 року вчителем хімії та образотворчого мистецтва. З 2014 року читаю біологію у

6 класі та природознавство у 5 класі.

    У 2011 році розпочала працювати у Нігинській загальноосвітній школі на посаді учителя біології та хімії.

 

 

 

Службові відомості

 

   Стаж педагогічної роботи 6 років.

   За результатом атестації у 2012 році мені встановлено кваліфікаційну категорію “ спеціаліст ІІ категоріїˮ.

   Проблема над якою я працюю “ Формування комунікативної компетенції як шлях до розвитку інтелектуального потенціалу особистості на уроках хімії. ”

   Вивчаю передовий педагогічний досвід учителя вищої категорії Нігинської загальноосвітньої школи I – III ступенів Нікольчук Людмили Михайлівни.

   Беру участь в районному методоб’єднанні вчителів хімії. Відвідую систематично усі семінари, які проводяться в районі.

   Нові програми з хімії, нова Концепція хімічної освіти вимагають удосконалення методів та форм організації навчального процесу. Розумова активність учнів у процесі навчання хімії має особливе значення у формуванні понять, осмисленні їх практичного застосування, умінні самостійно оперувати цими поняттями. У своїй роботі постійно звертаюсь до досвіду В. О. Сухомлинського, В. Ф. Шаталова, вчителів-методистів області, району. Вивчаю передовий педагогічний досвід Нікольчук Л. М.

   У навчальному процесі активність учнів проявляється не лише в роботі думки, а й у практичній діяльності, позакласній та позаурочній діяльності. Тому у своїй роботі використовую різні форми і методи для досягнення цих цілей. Це насамперед:

  • нестандартні уроки;

  • використання проблемних ситуацій;

  • уроки-ігри;

  • використання на уроках елементів зацікавленості (уроки-казки, уроки-подорожі, уроки-кросворди);

  • самостійні роботи із застосуванням аналогів;

  • групові методи під час розв’язування задач; різні форми роботи з книгою; застосування різних видів заохочень;

  • наочність, доступність;

  • оригінальність розв’язування різними способами;

  • самостійність в одержанні знань, вибір методу розв’язування задачі, зв'язок науки з практикою.

   При проведенні уроків враховую рівень розвитку кожного класу і кожного учня. Намагаюся формувати в учнів уміння і навички розв’язувати практичні завдання, використовуючи відповідні логічні побудови; порівнювати, аналізувати, робити висновки, використовувати алгоритм для розв’язування задач і написання рівнянь хімічних реакцій; самостійне мислення, підштовхую до самостійної творчості, до вміння аналізувати, порівнювати, орієнтуватися в потоці інформації; розвиваю логічне мислення учнів на уроках: розв’язування розрахункових та експериментальних задач з аналізом, спеціальний підбір запитань, завдань, задач, виявлення раціональних шляхів розв’язку. Використовую елементи лекційно-практичної форми навчання хімії. Впроваджую новітні технології навчання, зокрема інтерактивні. Систематично, чітко, послідовно і логічно повторюю раніше вивчений матеріал. Виробляю в учнів навички складання рівнянь хімічних реакцій та здійснення хімічних перетворень.

   Самостійна робота в школі і вдома допомагає вирівнювати рівень навичок учнів. Розвиває в учнів кмітливість, ініціативу, творчість, дисциплінованість, сприяє зміцненню знань і навичок, дає можливість поглибити і розширити знання, вивчити кожного учня в процесі його роботи, спостерігати за слабкими і сильними сторонами учня, дає матеріал для детальної характеристики успішності.

   Використання на уроці ігрових методів примушує кожного учня уважно слухати пояснення, замислюватись над запитаннями, шукати на них відповіді. Нехитрі змагання мобілізують роботу класу і кожного учня зокрема. Крім активізації роботи учнів на уроці такі змагання мають і виховні моменти – учні співпереживають успіхам своїх товаришів.

   Проводила відкриті уроки з хімії у 7класі “Масова частка хімічного елемента в речовині”, у 8 класі “Фізичні та хімічні властивості середніх солей”, у 9 класі “Швидкість хімічної реакції, залежність швидкості реакції від різних чинників”,“Отруйність спиртів, їх згубна дія на організм людини”.

   Вся моя робота спрямована на учня. Намагаюсь кожного учня залучити до посильної роботи на уроках та в позаурочний час. Позакласна робота також сприяє формуванню умінь  і навичок учнів. Підготовка цікавих хімічних заходів дає простір для самоосвітньої діяльності за невимушених обставин. Учні є активними помічниками під час проведення тижня хімії. Учні, які мають хороші знання з хімії приймали участь у шкільній олімпіаді, а переможці у районній.

   Постійно працюю над підвищенням свого фахового і методичного рівня. Виписую фаховий журнал “ Хімія”. Виготовляю роздатковим матеріал для

7-9 класів, розробляю тематичні, самостійні і контрольні роботи для 7-9 класів.

   Але як і в кожній роботі моя робота також містить ряд недоліків такого характеру як робота з обдарованими дітьми, слід розвивати їх захоплення хімією, сприяти виробленню в учнів навичок розв’язування цікавих завдань і задач підвищеної складності.

RSS Feed
  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
bottom of page